Hung Sing Gwoon Choy Lee Fut

Rodziny Chan

Get Adobe Flash playerWybrane nagrody

i wyróżnienia

Chen Yong Fa

Mistrz Chen Yong Fa (Chan Wing Fa)

Urodzony w Guangzhou, Kanton (Chiny) w roku 1951. Należy do najwybitniejszych, wielkich mistrzów kung fu naszych czasów. Jerng Mun Yun - współczesny strażnik i spadkobierca (piąte pokolenie) całej wiedzy najbogatszego i najbardziej wszechstronnego systemu kung fu - Choy Lee Fut oraz systemu Shaolin Luohan Qigong (wchodzącego w skład Choy Lee Fut). Jest najstarszym synem Chan Wan Hon, a zarazem praprawnukiem założyciela stylu Chan Heung’a.

Naukę kung fu rozpoczął w wieku czterech lat pod okiem dziadka Chan Yiu Chi. Chen Yong Fa jako dziecko był słaby i chorowity. Mistrz Yiu Chi chcąc wzmocnić wnuka praktykował z nim system wewnętrzny Luohan Qigong. Odpowiednie techniki i metody treningu wzmocniły chłopca do tego stopnia, że z czasem osiągnął najlepszą w rodzinie sprawność fizyczną. Mistrz Chen Yong Fa poznawał tajniki rodzinnego systemu Choy Lee Fut pod okiem swego dziadka Chan Yiu Chi do roku 1963. Następnie naukę kontynuował u swojego ojca Chan Wan Hon, poznając cały system i osiągając najwyższy stopień wtajemniczenia w Choy Lee Fut kung fu oraz Qigong. Po śmierci Chan Wan Hon w 1979 roku, Mistrz Chen Yong Fa przejmuje uczniów swojego ojca i staje na straży rodzinnego przekazu. Ukończył studia medyczne
w Guangzhou, został praktykującym lekarzem studiującym tradycyjną chińską medycynę, oraz specjalistą w nastawianiu kości. Wykorzystuje wiedzę medyczną przekazaną przez kolejnych spadkobierców systemu.

W roku 1978 Howard Choy, uczeń mistrza Li Yu Ling (ucznia Chan Yiu Chi), udał się do Chin w poszukiwaniu potomków Chan Heung’a i żródła Choy Lee Fut. Spotkał tam Chan Wan Hon i uczył się u niego przez jakiś czas. W nauce pomagał mu również Chen Yong Fa. Dzięki temu spotkaniu, Howard Choy został poproszony przez mistrza Chan Wan Hon o pomoc w emigracji Chen Yong Fa do Australii, by przez to system Choy Lee Fut mógł się lepiej rozprzestrzeniać na cały świat.

Mistrz Chen Yong Fa przybył do Australii w 1983 roku jako lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej. Wszystko co wtedy zabrał ze sobą z Chin to jedynie miecz, strój do ćwiczenia kung fu i instrukcje szkoleniowe Chan Heung’a. Od czasu przybycia do Australii Mistrz Chen Yong Fa poświęcił się całkowicie nauczaniu. Jest pierwszym mistrzem - strażnikiem który zdecydował się otworzyć nauczanie oryginalnego przekazu rodzinnego dla osób spoza rodziny. Do połowy lat 80-tych pełny system ćwiczony był jedynie wśród najbliższych członków rodziny Chen.

W roku 1987 Mistrz Chen Yong Fa został poproszony o przeprowadzenie serii seminariów szkoleniowych w Europie. W roku 1989 przeprowadził pierwsze seminarium w Polsce.

W 1996 roku otworzył organizację Wing Sing Tong, do której przyjmował najbardziej zaawansowanych uczniów z całego świata. Obecnie prowadzi w Sydney cieszącą się wielkim powodzeniem, klinikę tradycyjnej medycyny chińskiej. Stoi na czele Światowej Organizacji Wing Sing Tong Choy Lee Fut rodziny Chen. Prowadzi nauczenie kung fu Choy Lee Fut oraz Luohan Qigong Chen Family w wielu krajach na wszystkich kontynentach. W jego rękach znajdują się manuskrypty opisujące wszystkie formy, techniki walki, qigong, wiedzę medyczną
i feng shui, napisane przez kolejnych spadkobierców systemu.

Regularnie organizuje specjalistyczne szkolenia
z Choy Lee Fut i Luohan Qigong w Chinach,
w miejscu narodzin systemu (tzw. „Powrót do źródeł”) lub w Kwaterze Głównej światowej organizacji - w Sydney. Zadaniem obecnego spadkobiercy oraz jego zaufanych mistrzów
i instruktorów Wing Sing Tong jest propagowanie
i rozpowszechnianie prawdziwego, autentycznego Choy Lee Fut kung fu, przy zachowaniu tradycji, oraz rodzinnego charakteru przekazywania wiedzy.